fbpx
Ładowanie okładki... Przeciągnij okładkę aby zmienić jej pozycję
Informacje o wydarzeniu
Tytuł:
IV Wschodni Kongres Gospodarczy
Data i czas wydarzenia:
Start

27 Wrz, 2017 02:00

Koniec

29 Wrz, 2017 01:59

Opis wydarzenia:

Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) potwierdza, że białostockie cykliczne spotkania wpisały się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. WKG sprawdził się jako koncepcja i stanowi stały już element publicznej debaty o perspektywach i szansach wschodnich regionów naszego kraju.


Polska Wschodnia, przy całej swej różnorodności, tworzy jeden podmiot, który domaga się spójnej wizji i strategii, ale także współtworzy koncepcję swojego rozwoju.


Na jakich atutach można oprzeć polski Pomysł na Wschód? Jak ocenić efekty dotychczasowych działań wobec Polski Wschodniej i jakie wnioski płyną z tej oceny? Jakich korekt wymaga wschodnia strategia w obliczu zmieniających się oczekiwań społecznych i nowych, międzynarodowych czy krajowych uwarunkowań.


Nie sposób rozmawiać o gospodarczym potencjale Polski Wschodniej bez debaty o eksporcie i inwestycjach, a także o roli funduszy europejskich w rozwoju wschodnich województw


Wśród tematów, które zyskają nowy, ważny i ciekawy kontekst, znajdzie się rynek pracy, przyszłość mniejszych ośrodków miejskich, zrównoważony rozwój z wykorzystaniem technologii przyjaznych naturze.


O infrastrukturze transportowej uczestnicy Kongresu będą rozmawiać, biorąc pod uwagę nowe międzynarodowe inicjatywy i projekty.


Profil tematów tegorocznego WKG połączy to, co wciąż istotne dla Polski Wschodniej, z nowymi zjawiskami i wyzwaniami. Spodziewamy się, że ta sprawdzona formuła przyciągnie do Białegostoku biznesmenów i inwestorów, polityków z regionu, kraju i Europy, finansistów i samorządowców, ekspertów i naukowców.

Miejsce

Organizator

Unable to load tooltip content.
COM_PAYPLANS_LOGGER_CRON_START